Israel Soccer, Football results
Today
Live Now
Results
My Livescore
Tomorrow
Yesterday
Teams
Competitions
Women's
News
Livescore
›
Live Score Israel
England
Italy
France
Germany
Spain
Greece
Portugal
Youth Results
Europe (A-L) +
Albania
Andorra
Armenia
Austria
Azerbaijan
Belarus
Belgium
Bosnia-Herzegovina
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Europe (M-Z) +
Macedonia
Malta
Moldova
Montenegro
Northern Ireland
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Romania
Russia
San Marino
Scotland
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
Ukraine
Wales
America +
Argentina
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Ecuador
El Salvador
Guatemala
Honduras
Mexico
Paraguay
Peru
Uruguay
USA
Venezuela
Asia +
Bahrain
Hong Kong
India
Iran
Japan
Kuwait
Lebanon
Malaysia
Qatar
Saudi Arabia
Singapore
Syria
South Korea
Thailand
U.A.E.
Uzbekistan
Africa +
Algeria
Cameroon
Egypt
Kenya
Mali
Morocco
Nigeria
Senegal
South Africa
Tunisia
Oceania +
Australia
New Zealand
Today
Live
Finished
Favourites
Yesterday
Tomorrow
Competitions
Israel Ligat ha'Al, Championship Group
Israel Ligat ha'Al, Relegation Group
Israel National Cup
Israel Ligat Al Women, Championship Group
Israel Ligat Al Women, Relegation Group
Israel Liga Leumit, Promotion Group
Israel Liga Leumit, Relegation Group
Israel U19 Elite Division
Israel Liga Alef, North
Israel Liga Alef, South
Israel
Israel Ligat ha'Al, Championship Group
Standings
17:30
-
Maccabi Haifa FC
- : -
Maccabi Tel Aviv
16:30
-
Hapoel Beer Sheva FC
- : -
Maccabi Bnei Raina
16:30
-
Hapoel Haifa FC
- : -
Bnei Sakhnin FC
17:30
-
Bnei Sakhnin FC
- : -
Maccabi Tel Aviv
17:00
-
Maccabi Bnei Raina
- : -
Maccabi Haifa FC
15:00
-
Hapoel Haifa FC
- : -
Hapoel Beer Sheva FC
17:30
FT
Hapoel Haifa FC
0 : 2
Maccabi Haifa FC
17:00
FT
Hapoel Beer Sheva FC
2 : 1
Bnei Sakhnin FC
14:00
FT
Maccabi Bnei Raina
2 : 3
Maccabi Tel Aviv
Israel Ligat ha'Al, Relegation Group
Standings
15:00
-
Hapoel Jerusalem FC
- : -
Beitar Jerusalem FC
15:00
-
Hapoel Tel Aviv FC
- : -
FC Ashdod
15:00
-
Maccabi Netanya FC
- : -
Hapoel Eran Hadera FC
15:00
-
Maccabi Petah Tikva FC
- : -
Hapoel Petah Tikva FC
17:30
-
Beitar Jerusalem FC
- : -
FC Ashdod
17:30
-
Hapoel Eran Hadera FC
- : -
Maccabi Petah Tikva FC
17:00
-
Hapoel Petah Tikva FC
- : -
Hapoel Jerusalem FC
14:00
-
Maccabi Netanya FC
- : -
Hapoel Tel Aviv FC
17:00
FT
FC Ashdod
1 : 0
Hapoel Petah Tikva FC
17:00
FT
Hapoel Tel Aviv FC
1 : 5
Beitar Jerusalem FC
15:00
FT
Maccabi Petah Tikva FC
0 : 2
Maccabi Netanya FC
14:30
FT
Hapoel Jerusalem FC
2 : 1
Hapoel Eran Hadera FC
Israel National Cup
16:00
FT
Hapoel Nof HaGalil FC
0 : 3
Maccabi Petah Tikva FC
Israel Ligat Al Women, Championship Group
Standings
17:30
FT
ASA Tel Aviv (W)
0 : 1
Hapoel Jerusalem (W)
15:40
FT
Maccabi Kiryat Gat (W)
3 : 1
Hapoel Petah Tikva (W)
Israel Ligat Al Women, Relegation Group
Standings
17:30
FT
Hapoel Raanana W
4 : 2
Ironi Ramat HaSharon (W)
15:30
FT
Maccabi Kishronot (W)
2 : 3
Bnot Netanya FC (W)
Israel Liga Leumit, Promotion Group
Standings
13:00
-
Ironi Ramat HaSharon
- : -
Hapoel Umm Al Fahm
13:00
-
Ironi Tiberias FC
- : -
Hapoel Nof HaGalil FC
13:00
-
Maccabi Herzliya FC
- : -
Bnei Yehuda FC
13:00
-
Maccabi Kabilio Jaffa
- : -
Ironi Kiryat Shmona FC
16:00
-
Bnei Yehuda FC
- : -
Maccabi Kabilio Jaffa
16:00
-
Hapoel Nof HaGalil FC
- : -
Ironi Ramat HaSharon
16:00
-
Hapoel Umm Al Fahm
- : -
Maccabi Herzliya FC
16:00
-
Ironi Kiryat Shmona FC
- : -
Ironi Tiberias FC
13:00
FT
Ironi Kiryat Shmona FC
0 : 2
Hapoel Nof HaGalil FC
13:00
FT
Ironi Tiberias FC
2 : 0
Bnei Yehuda FC
13:00
FT
Maccabi Kabilio Jaffa
1 : 3
Hapoel Umm Al Fahm
16:00
FT
Maccabi Herzliya FC
1 : 1
Ironi Ramat HaSharon
13:00
FT
Bnei Yehuda FC
0 : 0
Ironi Kiryat Shmona FC
13:00
FT
Hapoel Nof HaGalil FC
5 : 0
Maccabi Herzliya FC
13:00
FT
Hapoel Umm Al Fahm
0 : 2
Ironi Tiberias FC
13:00
FT
Ironi Ramat HaSharon
4 : 2
Maccabi Kabilio Jaffa
Israel Liga Leumit, Relegation Group
Standings
13:00
-
Hapoel Kfar Saba FC
- : -
Hapoel Afula FC
13:00
-
Hapoel Ramat Gan FC
- : -
Kafr Qasim
13:00
-
Hapoel Rishon LeZion FC
- : -
Sektzia Nes Tziona FC
13:00
-
Ihud Bnei Shfaram
- : -
Hapoel Acre FC
16:00
-
Hapoel Acre FC
- : -
Hapoel Ramat Gan FC
16:00
-
Hapoel Afula FC
- : -
Ihud Bnei Shfaram
16:00
-
Kafr Qasim
- : -
Hapoel Rishon LeZion FC
16:00
-
Sektzia Nes Tziona FC
- : -
Hapoel Kfar Saba FC
13:00
FT
Hapoel Ramat Gan FC
0 : 1
Hapoel Afula FC
13:00
FT
Hapoel Rishon LeZion FC
1 : 1
Hapoel Acre FC
13:00
FT
Ihud Bnei Shfaram
2 : 1
Hapoel Kfar Saba FC
13:00
FT
Kafr Qasim
0 : 1
Sektzia Nes Tziona FC
13:00
FT
Hapoel Acre FC
5 : 2
Kafr Qasim
13:00
FT
Hapoel Afula FC
2 : 0
Hapoel Rishon LeZion FC
13:00
FT
Hapoel Kfar Saba FC
2 : 2
Hapoel Ramat Gan FC
13:00
FT
Sektzia Nes Tziona FC
2 : 2
Ihud Bnei Shfaram
Israel U19 Elite Division
07:30
-
Hapoel Raanana U19
- : -
Maccabi Petah Tikva U19
14:00
FT
FC Ashdod U19
3 : 0
Bnei Yehuda U19 FC
14:00
FT
Ironi Kiryat Shmona U19
0 : 2
Hapoel Beer Sheva U19
14:30
FT
Maccabi Haifa U19 FC
3 : 0
Hapoel Rishon Lezion U19
09:15
FT
Maccabi Petah Tikva U19
0 : 0
Hapoel Hadera U19
08:30
FT
Bnei Sakhnin U19 FC
1 : 1
Hapoel Tel Aviv U19 FC
08:00
FT
Hapoel Kfar Saba U19
3 : 1
Hapoel Ramat HaSharon U19
08:00
FT
Maccabi Tel Aviv U19 FC
3 : 1
Hapoel Haifa U19 FC
07:30
FT
Maccabi Netanya U19
1 : 1
Hapoel Raanana U19
Israel Liga Alef, North
Standings
10:40
FT
Hapoel Ironi Baqa al-Gharbiyye FC
4 : 3
Hapoel Bnei Zalafa FC
10:40
FT
Ironi Nesher FC
3 : 1
Maccabi Nujeidat Ahmed
10:40
FT
Kiryat Yam SC
7 : 1
Hapoel Kafr Kanna
10:40
FT
Tzeirei Kafr Kanna
1 : 2
Maccabi K. Ata Bialik
10:40
FT
Tzeirey Taibe
1 : 5
FC Tira
08:00
FT
Hapoel Migdal Haemek FC
1 : 1
Tzeirei Umm al Fahm
13:00
FT
Hapoel Bueine
0 : 5
Hapoel Ra'anana AFC
10:30
FT
Hapoel Kaukab FC
2 : 7
Maccabi Ahi Nazareth FC
Israel Liga Alef, South
Standings
10:40
FT
Agudat Sport Ashdod FC
1 : 0
FC Holon Yermiyahu
10:40
FT
FC Dimona
1 : 2
Maccabi Ironi Ashdod
10:40
FT
Hapoel Bnei Lod
3 : 1
Hapoel Bik'at HaYarden FC
10:40
FT
Hapoel Kfar Shalem FC
1 : 2
Maccabi Sha'arayim FC
10:40
FT
Hapoel Marmorek
0 : 0
Shimshon Tel Aviv
10:40
FT
Maccabi Kiryat Malachi
1 : 0
Ironi Modiin
10:40
FT
Shimshon Kafr Qasim
1 : 1
AS Nordia Jerusalem
16:30
FT
Hapoel Herzliya FC
3 : 1
Maccabi Yavne FC