12:00 | - | Cadiz CF - : - Getafe CF |
19:00 | FT | Barcelona 4 : 2 Valencia CF |
19:00 | FT | Real Betis 1 : 1 Sevilla FC |
14:15 | FT | Granada CF 3 : 0 Osasuna |
12:00 | FT | Cadiz CF 1 : 1 Real Mallorca |
14:15 | FT | UD Almeria 1 : 3 Getafe CF |
12:00 | FT | Las Palmas 0 : 2 Girona FC |
19:00 | - | Levante - : - SD Eibar |
18:30 | - | Burgos - : - CD Eldense |
18:30 | FT | Villarreal B 0 : 3 Levante |
16:30 | FT | Levante 0 : 1 FC Cartagena |
14:15 | FT | AD Alcorcon 0 : 0 CD Eldense |
16:30 | FT | Elche CF 2 : 2 RCD Espanyol |
14:15 | FT | Burgos 2 : 2 SD Amorebieta |
15:00 | - | CD Lugo - : - Cornella |
18:00 | FT | Cornella 1 : 1 Sestao River |
14:00 | FT | Osasuna B 2 : 1 Real Union |
15:00 | FT | Real Murcia 1 : 0 AD Ceuta |
14:00 | FT | Cordoba CF 1 : 0 Malaga CF |
10:00 | FT | Antequera CF 3 : 1 UD Ibiza |
22:00 | - | Celta-3 - : - Betanzos |
22:00 | - | CSD Arzua - : - Silva SD |
22:00 | - | Viveiro CF - : - Arosa |
15:00 | - | Arosa - : - Arteixo | H2H |
16:00 | FT | Barbadas 0 : 0 UD Paiosaco |
16:00 | FT | UD Somozas 0 : 1 Arosa |
16:00 | FT | Viveiro CF 0 : 1 Betanzos |
10:00 | FT | Arteixo 0 : 2 Sarriana |
10:00 | FT | Celta-3 0 : 2 CD Estradense |
10:00 | FT | CSD Arzua 1 : 2 Polvorin FC |
15:00 | FT | Arosa 1 : 1 Alondras |
17:00 | FT | Sarriana 3 : 2 UD Somozas |
16:15 | FT | Silva SD 0 : 1 Viveiro CF |
16:00 | FT | Barbadas 2 : 0 CSD Arzua |
16:00 | FT | Betanzos 3 : 1 Arteixo |
14:00 | FT | Polvorin FC 1 : 1 Celta-3 |
10:00 | - | CD Lealtad - : - Luarca |
10:00 | - | Condal - : - Colunga |
14:15 | - | CD Tuilla - : - Barcia |
17:00 | - | Colunga - : - Ceares | H2H |
10:00 | - | Llanes - : - Lenense | H2H |
15:30 | FT | Colunga 1 : 2 Real Titanico |
15:30 | FT | Praviano 1 : 1 Ceares |
15:30 | FT | Urraca 1 : 1 Llanes |
10:30 | FT | Lenense 3 : 0 Luarca |
10:00 | FT | CD Lealtad 0 : 1 Llanera |
09:45 | FT | Condal 2 : 0 Barcia |
10:00 | FT | Barcia 3 : 4 Colunga |
10:00 | FT | Praviano 1 : 2 CD Lealtad |
17:00 | FT | Llanes 0 : 2 CD Tuilla |
16:00 | FT | Aviles Stadium 3 : 0 Lenense |
16:00 | FT | Ceares 3 : 0 Real Titanico |
16:00 | FT | L'Entregu CF 4 : 0 Condal |
15:30 | FT | Luarca 1 : 2 Urraca |
16:00 | - | CD Laredo - : - Revilla |
16:00 | - | Velarde - : - CF Vimenor |
17:00 | FT | CD Naval 0 : 1 Revilla |
16:00 | FT | UC Cartes 0 : 1 UM Escobedo |
15:30 | FT | CD Bezana 0 : 3 CD Laredo |
15:00 | FT | Castro FC 1 : 0 Colindres |
15:00 | FT | CD Tropezón 2 : 0 Solares SD |
15:00 | FT | UD Samano 1 : 1 SD Torina |
15:30 | FT | CF Vimenor 2 : 1 UC Cartes |
18:00 | FT | CD Bezana 1 : 2 CD Naval |
16:15 | FT | Revilla 1 : 0 Castro FC |
16:00 | FT | CD Laredo 2 : 0 Solares SD |
18:30 | - | Anorga - : - Derio |
16:00 | - | Lagun Onak - : - Padura |
16:00 | - | Derio - : - Alaves-3 | H2H |
16:00 | FT | SD Deusto 1 : 0 Derio |
15:00 | FT | Lagun Onak 4 : 1 San Ignacio |
11:00 | FT | Alaves-3 3 : 1 CD Anaitasuna |
10:30 | FT | SCD Durango 3 : 0 SD Beasain |
10:00 | FT | CD Vitoria 2 : 0 Touring |
10:00 | FT | SD Leioa 2 : 1 Portugalete |
09:30 | FT | Basconia 2 : 0 Urduliz FT |
09:30 | FT | Pasaia KE 2 : 1 Padura |
16:30 | FT | SD Beasain 2 : 0 Lagun Onak |
16:00 | FT | Urduliz FT 2 : 0 Padura |
15:00 | FT | Basconia 3 : 0 Anorga |
14:30 | FT | Touring 1 : 1 Pasaia KE |
09:30 | FT | San Ignacio 2 : 0 CD Vitoria |
17:30 | FT | Derio 3 : 1 SD Leioa |
10:00 | - | Prat - : - Vilafranca |
10:00 | - | Rapidenca - : - LEscala |
10:30 | - | LEscala - : - Prat | H2H |
10:30 | - | Tona - : - Reddis | H2H |
16:30 | FT | Reddis 1 : 0 Vilassar de Mar |
16:00 | FT | San Cristobal 2 : 2 Grama |
15:00 | FT | UE Olot 3 : 1 LEscala |
10:30 | FT | Rapidenca 1 : 2 Tona |
10:00 | FT | L'Hospitalet 4 : 0 Montanesa |
10:00 | FT | Mollerussa 2 : 2 Vilafranca |
10:00 | FT | Prat 1 : 3 Girona FC II |
16:30 | FT | Vilassar de Mar 2 : 0 Grama |
17:00 | FT | Reddis 3 : 1 Rapidenca |
15:00 | FT | LEscala 3 : 0 Mollerussa |
15:00 | FT | Tona 0 : 0 Prat |
14:00 | FT | Girona FC II 1 : 1 UE Olot |
16:00 | - | CD acero - : - Silla CF |
14:30 | - | Soneja - : - Elche B |
14:00 | - | Patacona - : - Burriana |
16:00 | - | Utiel - : - Soneja | H2H |
16:00 | FT | Roda FC 2 : 0 Ontinyent CF |
15:30 | FT | CD acero 2 : 0 Elche B |
15:30 | FT | Soneja 3 : 2 levante B |
15:00 | FT | Rayo Ibense 3 : 0 Silla CF |
14:00 | FT | Castellon II 0 : 0 Utiel |
10:00 | FT | Gandia 5 : 0 Burriana |
09:00 | FT | Patacona 0 : 0 Torrellano |
09:45 | FT | Castellonense 2 : 3 Patacona |
16:00 | FT | Burriana 2 : 2 Soneja |
15:30 | FT | Atzeneta UE 1 : 1 Gandia |
15:30 | FT | Utiel 2 : 2 CD acero |
10:00 | FT | levante B 2 : 0 Castellon II |
16:00 | FT | Elche B 1 : 0 Roda FC |
15:00 | FT | Real Madrid C 1 : 1 AD Parla |
22:00 | - | Rincon - : - Motril CF |
10:15 | FT | Rincon 0 : 3 CD Huétor Tájar |
10:00 | FT | CD El Ejido 2 : 1 Motril CF |
10:00 | FT | Motril CF 1 : 2 CD El Ejido |
18:00 | FT | Arenas Armilla 1 : 2 Rincon |
22:00 | - | Ayamonte - : - Cartaya |
22:00 | - | CD Gerena - : - Ceuta II |
22:00 | - | Coria CF - : - Conil CF |
16:30 | FT | Bollullos 1 : 3 CD Utrera |
10:00 | FT | Ayamonte 0 : 1 Ceuta II |
10:00 | FT | CD Gerena 1 : 0 Cordoba B |
10:00 | FT | Coria CF 2 : 0 Cabecense |
10:00 | FT | La Palma CF 1 : 2 Cartaya |
10:00 | FT | CD Utrera 0 : 1 Puente Genil |
18:00 | FT | Conil CF 1 : 1 Bollullos |
16:00 | FT | Cabecense 2 : 1 La Palma CF |
15:30 | FT | Ceuta II 5 : 0 Coria CF |
10:00 | FT | Xerez CD 1 : 1 Ayamonte |
22:00 | - | Alaior - : - SD Portmany |
22:00 | - | Alcudia - : - Collerense |
15:00 | - | Arenal - : - Alcudia | H2H |
15:00 | FT | Alcudia 0 : 0 Binissalem |
10:00 | FT | CE Santanyi 5 : 1 Collerense |
10:00 | FT | CF Soller 3 : 3 Arenal |
09:15 | FT | Alaior 0 : 3 Poblense |
16:30 | FT | Inter Manacor 1 : 7 Alcudia |
15:30 | FT | Arenal 1 : 2 CE Santanyi |
15:30 | FT | Collerense 0 : 1 CD Manacor |
15:00 | FT | CD Constancia 1 : 0 Alaior |
15:00 | FT | Poblense 3 : 0 SD Portmany |
14:30 | FT | Binissalem 2 : 1 CF Soller |
14:15 | FT | Mercadal 1 : 3 CD Llosetense |
10:00 | - | Tenerife II - : - Teror |
10:00 | - | Teror - : - UD Ibarra | H2H |
11:00 | FT | Las Palmas B 3 : 0 CD Marino |
11:00 | FT | UD Lanzarote 2 : 0 Herbania |
16:00 | FT | Herbania 1 : 2 Tenerife II |
11:30 | FT | Teror 0 : 0 San Bartolome |
22:00 | - | Caravaca CF - : - Cieza |
16:00 | FT | CD Algar 0 : 2 Alcantarilla |
09:00 | FT | UCAM Murcia B 0 : 1 Cieza |
15:00 | FT | Cieza 0 : 0 CD Algar |
22:00 | - | CD Azuaga - : - CD Coria |
17:00 | FT | Moralo CP 2 : 1 Jerez CF |
11:00 | FT | CD Azuaga 2 : 0 Don Alvaro |
10:30 | FT | CD Diocesano 2 : 3 Jaraiz |
10:00 | FT | Arroyo CP 0 : 2 Olivenza FC |
10:00 | FT | Castuera 4 : 0 Montehermoso |
14:00 | - | Cantolagua - : - Oberena |
22:00 | - | CD Ardoi - : - Txantrea |
22:00 | - | CD Cortes - : - Pamplona |
22:00 | - | Lagunak - : - Huarte |
22:00 | - | Lerines - : - Beti Onak |
16:00 | - | Huarte - : - CD Ardoi | H2H |
15:30 | - | Subiza - : - Lagunak | H2H |
14:30 | - | Alesves - : - Lerines | H2H |
16:30 | FT | Lagunak 1 : 0 Oberena |
15:00 | FT | Cantolagua 0 : 2 Burlades |
14:30 | FT | Txantrea 0 : 1 Huarte |
14:00 | FT | FC Bidezarra 0 : 0 Pamplona |
10:00 | FT | Beti Kozkor 0 : 2 Pena Sport |
10:00 | FT | CD Ardoi 0 : 3 Subiza |
10:00 | FT | Cirbonero 4 : 1 Alesves |
09:30 | FT | CD Cortes 4 : 0 Beti Onak |
16:30 | FT | Pamplona 1 : 1 Lagunak |
16:30 | FT | Subiza 0 : 2 Txantrea |
15:30 | FT | Pena Sport 1 : 0 Huarte |
14:30 | FT | Beti Onak 1 : 2 Cantolagua |
14:00 | FT | Beti Kozkor 2 : 0 Lerines |
14:00 | FT | Burlades 1 : 2 FC Bidezarra |
18:30 | FT | Oberena 0 : 1 CD Ardoi |
17:30 | FT | Alesves 0 : 1 CD Cortes |
22:00 | - | Tedeon - : - CD Berceo |
16:00 | FT | CA Vianes 0 : 0 CD Berceo |
16:00 | FT | CD Alfaro 9 : 0 CCD Alberite |
16:00 | FT | Tedeon 0 : 1 River Ebro |
10:00 | FT | CD Anguiano 3 : 1 CD Arnedo |
09:30 | FT | CD Varea 0 : 0 SD Oyonesa |
16:00 | FT | Casalarreina 2 : 1 CA Vianes |
15:00 | FT | CD Berceo 5 : 2 Racing Rioja |
15:00 | FT | Comillas CF 0 : 3 CD Varea |
14:30 | FT | La Calzada 1 : 2 CD Arnedo |
10:00 | FT | Calahorra II 6 : 0 Tedeon |
22:00 | - | CD Ebro - : - Epila |
22:00 | - | CF Illueca - : - Ejea |
22:00 | - | UD Fraga - : - CD Caspe |
16:00 | - | Utrillas - : - Carinena |
16:30 | FT | AD Almudévar 1 : 2 Epila |
16:00 | FT | UD Fraga 1 : 2 SD Huesca II |
15:30 | FT | CDJ Tamarite 1 : 2 CD Caspe |
15:30 | FT | Utrillas 2 : 0 CD Binéfar |
15:15 | FT | CD Ebro 0 : 0 CD Belchite |
15:00 | FT | Fuentes 2 : 0 SD Borja |
10:00 | FT | Ejea 1 : 0 Carinena |
15:30 | FT | Calamocha 3 : 0 Fuentes |
15:00 | FT | CD Binéfar 1 : 0 CF Illueca |
15:00 | FT | SD Borja 1 : 5 Utrillas |
10:00 | FT | Cuarte Industrial 1 : 0 Ejea |
09:00 | FT | SD Huesca II 3 : 3 Carinena |
16:00 | FT | Epila 1 : 2 Atletico Monzon |
15:30 | FT | CD Caspe 3 : 1 AD Almudévar |
15:30 | FT | UD Fraga 1 : 1 CD Ebro |
22:00 | - | Villarrubia - : - Toledo |
10:00 | FT | Azuqueca 0 : 2 Toledo |
10:00 | FT | CD Torrijos 0 : 3 Marchamalo |
10:00 | FT | Tomelloso 0 : 2 Albacete B |
17:00 | FT | Conquense 3 : 0 CD Tarancon |
16:30 | FT | Cazalegas 2 : 0 Azuqueca |
16:00 | FT | Albacete B 1 : 0 Socuellamos |
16:00 | FT | Marchamalo 0 : 1 Tomelloso |
10:00 | FT | UP Langreo 1 : 1 Zamora CF |
10:00 | FT | Villalbes RC 2 : 0 Coruxo FC |
10:00 | FT | Alaves B 3 : 2 CD Calahorra |
10:00 | FT | Izarra 3 : 0 Naxara CD |
10:00 | FT | San Juan 0 : 1 Utebo FC |
10:00 | FT | UD Logrones 4 : 1 CD Brea |
10:00 | FT | CE Manresa 1 : 2 Terrassa FC |
10:00 | FT | Torrent CF 1 : 1 CE Andratx |
10:00 | FT | Cadiz CF II 1 : 1 Antoniano |
10:00 | FT | Manchego 1 : 1 Real Betis B |
10:00 | FT | Mar Menor 0 : 0 Orihuela CF |
10:00 | FT | San Roque 0 : 0 CD El Palo |
10:00 | FT | Velez CF 2 : 6 Marbella FC |
10:00 | FT | Illescas 0 : 0 CP Cacereno |
10:00 | FT | Numancia 1 : 0 Talavera CF |
10:00 | FT | UD Sanse 3 : 2 CD Badajoz |
17:30 | FT | Alhama (W) 2 : 1 Alaves (W) |